BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

YAZARLAR

BESMELESİZ HER İŞ BEREKETSİZDİR

BESMELESİZ  HER İŞ BEREKETSİZDİR

Sevgili Dostlar

Kendisine sayısız nimetler verilen,yerde ve gökte ne varsa hepsi hizmetine sunulan insan,ALLAH ‘a ibadet için yaratılmıştır.Kişi her zaman ALLAH’ı  hatırlamalı ve her işinde ondan yardım dilemelidir.Bizleri daima ALLAH ‘ı hatırlamamıza ,her zaman kendimizi güvenilir kılmamıza ve güven içinde olmamıza,huzurlu,mutlu, kötülüklerden korunmuş olarak hissetmemize ve güven içinde olmamızı sağlayan kelime BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM dir.

Devamını oku: BESMELESİZ HER İŞ BEREKETSİZDİR

HUZURLU BİR AİLE YUVASINI NASIL SAĞLARIZ?

HUZURLU BİR AİLE YUVASINI NASIL SAĞLARIZ?

        Sevgili Dostlar,

   İnsanoğlunu bir erkek ve dişiden yaratarak, aralarında ebedi saadet kaynağı bir muhabbet vesilesiyle, yüce zatına karşı, bizlere aşk ve muhabbet kapıları açan, Cenab-ı Hakk’a sonsuz hamd ü senalar olsun. Huzurlu bir aile hayatının on mükemmel ve ideal örneği olan, yüce Peygamberimiz Muhammed Mustafa  (s.a.v.) ya da nihayetsiz salatü selamlar olsun.

   Hiç şüphesiz ki, bütün varlıkların yaratılışında muhabbet vardır. Bu alemler yaratılmadan önce Allah (c.c.) teala ‘gizli bir hazine’ idi. Bilinmeye muhabbet etti ve bu muhabbetle bütün varlıkları yarattı. Mevlamıza muhabbet zirvesine çıkabilmenin en kıymetli basamağı olarak da erkek ve kadın arasındaki muhabbet ve bağlılığı bahşetti. Bu muhabbet ve bağlılık için de kendi yüce adına nikah akdi ile kurulacak aile yuvalarını en manalı ve bereketli birer tecelli mekanı eyledi.   

        Sevgili Dostlar,

   İlk önce evlerimizin huzurunu temin etmemiz lazım. Eğer evlerimiz huzur olursa, işimizde huzur olur, ibadetlerimizde huzurlu olur. En kötü aile reisi, eşi ve çocukları eve gelirken babalarının zulmünden ve kötü huylarından korkan aile reisidir. Rabbim evinde eşi ve çocuklarına kötü davranan, eziyet edenleri sevmez.

   Huzurlu bir evimizin olmasının istiyorsak, dış kapıdan Besmele çekerek girelim. Sabah – Akşam 7 kere ‘Hasbiyallahü Le ilehe hü aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim’ okuyarak dua edelim. En önemlisi her gece VAKIA suresi okuyalım. Vakıa suresini her gece okuyanın rızkı bol olur, evi huzurlu olur. Mevlamızda sıkıntılarını bertaraf eder inşallah.

   Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) hanımlarına ve çocuklarına hep şefkatle yaklaşmış, onları hiç üzmemiş, onları isimleri ile çağırmış, hatta sevgili eşi Ayşe annemize ‘kırmızı elma yanaklım’ diye hitap edermiş.

   Hal böyle olunca bir problemle karşılaşınca, evlerimizde terör estirmek yerine, sakin ve vakur bir tavırla evlerimizin huzuru için çalışmalı, önemli sıkıntılarımızı sabırla atlatmalıyız. Bugün Türkiyemiz de aile içi şiddet artmıştır. Bir araştırma sonucu bunun, alkolden, dini ve milli duyarsızlıktan ve psikolojik hastalıklardan dolayı olduğu belirtilmiştir. Kalbinde Allah korkusu, Peygamber sevgisi olmayan bir insan, en ufak bir sıkıntıda isyan eder, çoluk çocuğuna eziyet eder.

        Kardeşlerime tavsiyem,

Manevi koruma dualarımızı okuyalım. Her gece Vakıa suresinin okuyalım. Hanımlarımıza yemek yaparken Fatiha ve Ayetel Kürsi’yi okumayı tavsiye edelim.

   Mevlam evlerimize huzur versin. Altından kalkamayacağımız bir imtihanla bizi baş başa bırakmasın.

    Hürmetlerimle.

                                                                              Bekir ÇİBİŞOĞLU

Ek Bilgi